Güneş santrallerinin işletme döneminde karşılaşabilecek olumsuzluklar için işletme sigortası yatırımcılar tarafından firmalara yaptırılmaktadır.

Güneş santrallerinin işletme döneminde karşılaşabileceği olumsuzluklara karşın yatırımcılar tarafından sigorta firmalarına “işletme sigortası” yaptırılmaktadır. Bu noktada işletme sigortası kapsamında yatırımcıya verilen teminat türlerinin ve teminat tutarlarının uygunluğunun kontrolü büyük önem taşımaktadır.

Buna ek olarak sigorta firmaları olası hasar durumlarında bakım onarım raporlarını talep etmektedir. İşletme ve bakım & onarımı kendileri yapan yatırımcılar bu nedenle hasar durumunda gerekli ödemeleri alamayabilmektedirler.

Verilen teminatın santraldeki riskleri ne ölçüde karşılayacağı ve ödenebilecek prim tutarları ancak işletme ve bakım & onarım alanında uzman kişilerce risk analizi yapılarak belirlenebilir.

MAXIMA Enerji tüm bu konularda tüm ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaktadır. Sizlere uygun teminat ve prim koşullarında sigorta poliçesi temin ederek tesisinizi güvenli olarak işletmenizi sağlamakta, sisteminizin geleceğini güvence altına almanıza destek olmaktadır.