Elektrik üretim ve tüketim tesislerinde doğru akımın alternatif akıma çevrilmesi inverterler tarafından sağlanır. Verimliliği maksimum, maliyetlerini de minimum seviyeye getirebilmek adına inverter bakımı ve kontrollerinin periyodik olarak yapılmasını önemsiyoruz.

İnverter onarım işlemlerinde inverter içerisinde bulunan SR Board, VBoard, röleler, AC klemensler vb. parçalar değiştirilerek inverterler çalışır hale getirilmektedir. Onarım sonrası inverterler test edilerek müşterilere teslim edilmektedir. Müşteri talebine göre montaj ve demontaj işlemleri MAXIMA tarafından yapılmaktadır.

String inverterler bakımlarında inverter temizlikleri yapılmakta, fan, topraklama, IP sınıfı kontrolleri yapılmaktadır. Merkezi inverter bakımlarında filtre değişimleri, temizlikler, tork kontrolleri ve termal kontroller uzman sertifikalı personeller ile yapılmaktadır. Yedek parça teminleri MAXIMA tarafından sağlanmaktadır.

MAXIMA ile Advance Energy firması arasında yapılan servis anlaşmasıyla MAXIMA personelleri inverter bakım&onarım servis eğitimlerini almıştır. MAXIMA Enerji, Advance Energy tarafından yetkilendirmiştir.